Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 4.10.2022

Vysoké Mýto podporuje Ukrajinu. Lidé mohou pomáhat i prostřednictvím sbírek

Foto Jan VlčekMěsto Vysoké Mýto poskytlo na podporu Ukrajiny finanční dary a je připraveno poskytnout i humanitární pomoc a ubytování lidem postiženým ruskou agresí vůči Ukrajině. Svoje další kroky  koordinuje v souladu s instrukcemi a požadavky Ministerstva vnitra a Pardubického kraje. V rámci pomoci Ukrajině uspořádalo benefiční koncert na pomoc Ukrajině, který se uskutečnil na vysokomýtském náměstí. 
Pokud chcete i vy nabídnout svoji pomoc např. s ubytováním, materiálními dary nebo chcete přispět finančně, napište nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Můžete využít i další možnosti podpory, jejich přehled naleznete v tomto ODKAZU.

Na průčelí budovy vysokomýtské radnice na náměstí Přemysla Otakara II. vlaje od 24. února ukrajinská vlajka. Vysoké Mýto tak tímto symbolickým gestem vyjadřuje plnou podporu těžce zkoušené Ukrajině, která se stala obětí ruské invaze. Jako město, které  má s pobytem okupačních sovětských vojsk více než dvacetileté neblahé zkušenosti, stojí Vysoké Mýto za suverénní a svobodnou Ukrajinou.

Foto Jan Vlček